Praktyczne funkcje kuchenek mikrofalowych

Praktyczne funkcje kuchenek mikrofalowych

Kuchenki mikrofalowe są bardzo różne. To, czego nie można im odmówić, to zdolności do ułatwiania nam życia, choć ta zdolność może brać się z ich zupełnie odmiennych funkcji. Kupując taki sprzęt, musimy wiedzieć, czego od niego oczekujemy. Jeżeli chcemy, by nasza nowa kuchenka mikrofalowa została z nami na dłużej, stając się jednym z częściej używanych sprzętów w kuchni, nie bójmy się wydać na nią nieco większych pieniędzy. Cena ma znaczenie i decyduje o jakości i ogólnej praktyczności sprzętu. Wydając na kuchenkę mikrofalową nieco więcej, więcej też od niej otrzymujemy, zyskując dostęp do wielu dodatkowych i mocno przydatnych funkcji.

Funkcja nr 1 – ekspresowe podgrzewanie

Każda kuchenka mikrofalowa ma nam służyć przede wszystkim do podgrzewania dań, ale niektóre kuchenki z tym podgrzewaniem radzą sobie szybciej, a inne trochę wolniej. Nam zależy na zakupie sprzętów należących do pierwszej wymienionej grupy. Im szybciej podgrzewamy dania, tym mniej z nich tracimy, a zatem nie pozbywamy się występujących w nich substancji odżywczych, a także zachowujemy smak i aromat potrawy. Funkcję przyspieszonego podgrzewania docenią też wszyscy zwolennicy maksymalnego wykorzystywania czasu. A niektórzy z nas liczą się dosłownie z każdą wolną minutą. Jeżeli więc lubimy oszczędzać każdą chwilę, ta funkcja na pewno będzie przez nas często wykorzystywana, a to oznacza, że nasza mikrofalówka musi ją mieć.

Funkcja nr 2 – opcja gotowania potraw na parze

Czyli coś dla zwolenników zdrowego gotowania albo dla tych, którzy zawsze wolą wybierać te mniej kaloryczne opcje, bo dbają o linię lub dopiero próbują schudnąć. Nie da się ukryć, że gotowanie na parze jest jedną z najzdrowszych i najkorzystniejszych technik obróbki żywności. Tę technikę możemy wykorzystać do przyrządzania ryb, mięsa, ale też i różnorodnych warzyw. W teorii do gotowania na parze nie są potrzebne żadne specjalne sprzęty, jednakże gdybyśmy za każdym razem musieli korzystać z tej techniki „ręcznie”, ustawiając specjalne naczynia na garnkach z gotującą się wodą, na pewno szybko byśmy z tego zrezygnowali. Kuchenki mikrofalowe w pewnym sensie mogą nas więc zachęcić do zdrowszego lub dietetycznego żywienia. Dzięki nim gotowanie na parze staje się proste niczym bułka z masłem. A nasz jadłospis nagle ma mniej kalorii i staje się o niebo zdrowszy, bo niczego nie musimy już smażyć.

Funkcja nr 3 – ekologiczna praca urządzenia

Ta funkcja zazwyczaj kryje się pod postacią specjalnego trybu o skrócie „eco”. Co on daje? Otóż wprowadza on kuchenkę mikrofalową w tryb pracy ekologicznej. Dzięki tej opcji urządzenie zaczyna zużywać znacznie mniej energii, co dla nas samych jest bardzo korzystne, bo im mniej energii tracimy, tym mniej musimy za nią płacić. Jeżeli zależy nam na oszczędności i chcemy korzystać z różnych ekonomicznych trików, zwracajmy uwagę na te dodatkowe technologie stosowane w urządzeniach. Kuchenki mikrofalowe zawierające tryb „eco” na ogół nie są dużo droższe od tych, które tego trybu nie zawierają. Śmiało możemy więc po nie sięgnąć. W końcowym rozrachunku nawet pod względem pieniężnym będzie to dla nas tylko i wyłącznie korzystne.

Funkcja nr 4 – automatyczne czyszczenie

Teraz te najnowocześniejsze urządzenia zapewniane przez dużych producentów są już tak sprytne, że nie dość, iż przygotowują dla nas znakomite posiłki, to jeszcze do tego same sprzątają po zakończonej pracy. My już niczym nie musimy się przejmować. Nie martwimy się o straszne zabrudzenia, do których doszło na ściankach mikrofalówki, bo nasza nowoczesna kuchenka mikrofalowa sama bardzo sprawnie sobie z nimi radzi. Taką możliwość zapewnia nam funkcja o nazwie czyszczenie parą wodną. Włączamy ją po podgrzaniu dania, by sprzęt mógł od razu zmiękczyć zabrudzenia, abyśmy my zaraz po tym mogli w ciągu kilku sekund zetrzeć je zwykłą ściereczką – bez uporczywego szorowania i bez tracenia czasu na męczące sprzątanie. 

1 thoughts on “Praktyczne funkcje kuchenek mikrofalowych

  1. Szkoda, że nie ma opcji żeby jedzenie z mikrofalówki było bardziej chrupiące

Comments are closed.